U Berounky.info U Berounky info

Nože TrioMetio

Nůž je pro mě nástroj, který mi od malička zjednodušuje život a umožňuje vytvářet spoustu zajímavých a užitečných věcí. Chtěl jsem se naučit nože nejen používat, ale i jim porozumět. A tak jsem se jako malý vrhnul do výroby prvního nože z hliníkové trubky. Asi tušíte, že moc funkční to nebylo. Tak jsem se začal věnovat materiálům, výrobním postupům a tvarům, abych další nože udělal lepší. Nakonec jsem se dopracoval k nerezovým práškovým ocelím kaleným ve vakuu, exotickému dřevu z celého světa, mamutím stoličkám a dokonce i k meteoritu. To vše zabalím do funkční geometrie ostří, přidám trošku ladných linií a nůž je na světě.
Dělám nože pro radost a chci, aby každý kus byl něčím originální, zajímavý pro svého majitele a aby co nejlépe plnil svůj zamýšlený účel. Pokud přemýšlíte o nějakém netradičním noži nebo dokonce noži na míru mohl bych být váš člověk.
více na www.triometio.cz/noze/ nebo v galerii www.triometio.cz/galerienoze/

Malý elegán

Malý elegán

Malý elegantní nůž. Geometrií ostří a tvarem je vhodný na drobné práce a všestranné použití. Výbrus je velice agresivní což dává noži vysokou řezivost a dokáže tak pomoct při mnoha každodenních situacích, ale hrubší zacházení by ho mohlo poškodit. Rukojeť je zhotovena z dřeva Snakewood a žlutého akátu. Vše je spojeno nerezovými nýty. Ocel nože je speciální nerezová prášková nožířská ocel RWL kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Jedná se o nejvyspělejší ocel, která se na podobné užití vyrábí a exceluje jak v pevnosti tak ve výdrží ostří tak v odolnosti proti rzi atd. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°. K noži je v ceně kožené elegantní pouzdro prošívané z více kusů kůže.

Malý elegan - deluxe

Malý elegan - deluxe

Malý elegantní nůž. Geometrií ostří a tvarem je vhodný na drobné práce a všestranné použití. Výbrus je velice agresivní což dává noži vysokou řezivost a dokáže tak pomoct při mnoha každodenních situacích, ale hrubší zacházení by ho mohlo poškodit. Rukojeť je zhotovena z dřeva Cocobolo, černého 3000 let starého dubu (tak zvaný subfosilní, vylovený z rašeliny ještě před zkameněním) a mezi ně je vsazená stabilizovaná zkamenělá mamutí stolička s krásnou texturou (to není žádný slangový název, opravdu se jedná o zub z mamuta 😊 ). Vše je spojeno nýty ze stříbra. Na hřbetu nože je ozdobné broušení. Ocel nože je speciální nerezová prášková nožířská ocel RWL kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Jedná se o nejvyspělejší ocel, která se na podobné užití vyrábí a exceluje jak v pevnosti tak ve výdrží ostří tak v odolnosti proti rzi atd.. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°. K noži je v ceně kožené elegantní pouzdro prošívané z více kusů kůže.

Malý prcek

Malý prcek

Malý univerzální nůž na všestranné použití ať už v přírodě, cestování nebo při běžném nošení. Na rukojeti je kombinace dřeva Cocobolo a tvrdého černého ebenu. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití. Výbrus je relativně vysoký a čepel spíše tenčí, takže ostří dobře zajíždí do materiálu. Na konci nože je místo nýtu nerezová trubička, která umožnuje zavěšení nože na provázek (z praktických i estetických důvodů) Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Malý prcek 2

Malý prcek 2

Malý univerzální nůž na všestranné použití ať už v přírodě, cestování nebo při běžném nošení. Na rukojeti je kombinace dřeva Cocobolo a černého 3000 let starého dubu (tak zvaný subfosilní, vylovený z rašeliny ještě před zkameněním) Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití. Výbrus je relativně vysoký a čepel spíše tenčí, takže ostří dobře zajíždí do materiálu. Na konci nože je místo nýtu nerezová trubička, která umožnuje zavěšení nože na provázek (z praktických i estetických důvodů) Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Malý prcek 3

Malý prcek 3

Malý univerzální nůž na všestranné použití ať už v přírodě, cestování nebo při běžném nošení. Na rukojeti je kombinace pryskyřicí stabilizovaného nádoru olše sekvoje. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití. Výbrus je relativně vysoký a čepel spíše tenčí, takže ostří dobře zajíždí do materiálu. Na konci nože je místo nýtu nerezová trubička, která umožnuje zavěšení nože na provázek (z praktických i estetických důvodů) Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Pracant do přírody - "Finka"

Pracant do přírody - "Finka"

Střední nůž do přírody inspirovaný slavným tvarem finského nože Pukko/finka, převedený do moderního evropského stylu. Na rukojeti je kombinace pryskyřicí stabilizované karelské břízy (typická pro severní státy jako je Finsko a Norsko), černého ebenu a výrazně červeného až růžového dřeva Pink Ivory. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití ať už v přírodě, na cestách nebo na zahradě. Výbrus je relativně vysoký, takže ostří dobře zajíždí do materiálu, ale zároveň dostatečně robustní, takže snese i hrubší zacházení, sekání do dřeva atd. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20 až 25°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Velký kuchyňák

Velký kuchyňák

Větší kuchyňský nůž. Na rukojeti téměř fialové dřevo Amaranth a nádor olše, který je stabilizovaný pryskyřicí, aby rukojeť odolávala náročným kuchyňským podmínkám. Do rukojeti je dále vsazená stabilizovaná zkamenělá mamutí stolička s krásnou texturou (to není žádný slangový název, opravdu se jedná o zub z mamuta 😊 ). Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný jako univerzální nůž do kuchyně. Je lehký a tenký a relativně vysoký, takže se hodí zejména na přípravu zeleniny, ovoce a masa. Hrubší práce (přesekávání kostí, sekání ledu atd.) by mohlo poškodit ostří. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 15°.. K noži je v ceně magnetický dřevěný stojánek.

Velký nůž do přírody-paracord

Velký nůž do přírody-paracord

Velků nůž s paracordem na rukojeti. Nůž je vhodný do přírody díky své nízké váze, ale odolné konstrukci, která snese i hrubší zacházení. Výbrus na prst na rukojeti je vhodný pro úchop pro jemné zacházeni s nožem, ale zároveň se dá chytit více vzadu a použít ho pro sekání či batoning. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC s leptanou povrchovou úpravou. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 25°. K noži je v ceně kydexové pouzdro.

Velký pracant do přírody

Velký pracant do přírody

Velký nůž do přírody a na náročnější práci. Na rukojeti je kombinace olivového dřeva, nádoru sekvojového dřeva a uprostřed svírají černý kus buvolího rohu. To celé je zafixováno nerezovými nýty. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití ať už v přírodě, na cestách nebo na zahradě. Výbrus je relativně vysoký, takže ostří dobře zajíždí do materiálu, ale zároveň dostatečně robustní, takže snese i hrubší zacházení, sekání do dřeva atd. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 25°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Větší pracant do přírody

Větší pracant do přírody

Velký nůž do přírody a na náročnější práci. Na rukojeti je kombinace dřeva Cocobolo, které je na jedné straně červeno hnědě a na druhé straně světle žluté (nejedná se o slepené dřevo, ale jeden kus v celku), černý kus dřeva je 3000 let starý dub (tak zvaný subfosilní, vylovený z rašeliny ještě před zkameněním) a uprostřed vsazená stabilizovaná zkamenělá mamutí stolička s krásnou texturou (to není žádný slangový název, opravdu se jedná o zub z mamuta 😊 ). Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití ať už v přírodě, na cestách nebo na zahradě. Výbrus je relativně vysoký, takže ostří dobře zajíždí do materiálu, ale zároveň dostatečně robustní, takže snese i hrubší zacházení, sekání do dřeva atd. Rukojeť nože je spíše menší. Vhodná pro menší ruce nebo pokud chcete nůž využívat k jemnější práci. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 25°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Zakázková výroba - Kuchyňák

Zakázková výroba - Kuchyňák

Kuchyňské nože podle účelu využití a designových preferencí. K noži vyrobím i stojan :) Cena je podle použitých materiálů v rozmezí od 5 do 8 tisíc.

Zakázková výroba - Prcek/Malý nůž

Zakázková výroba - Prcek/Malý nůž

Ideální velikost na každodenní nošení. Podobné prcky dělám s velice agresivním ostřím a rád si vyhraju s rukojetí a přidávám spešl materiály. Cena je podle použitých materiálů v rozmezí od 4 do 6 tisíc.

Zakázková výroba - Střední pracant

Zakázková výroba - Střední pracant

Pokud jako já rádi trávíte čas v přírodě a tak dělám i nože středních rozměrů. Pracanty na ořezání klacíku na buřty, vyřezávání a podobné srandy. Cena je podle použitých materiálů v rozmezí od 5 do 7 tisíc.

Jak zakoupit

Nechci dělat nože jako na běžícím pásu a tak nemám moc nožů v zásobě. Nejraději je dělám na zakázku nebo vyrábím a konkrétní nože zveřejním zde.. Pokud by jste tedy měli o nějaký nůž zájem napište mi na mail nebo facebook (David Beneš) a pobavíme se o možnostech.

Objednávka

Vyberte produkty výše do objednávky tlačítkem "Mám zájem".

přepočítat

Cena celkem: 0