U Berounky.info U Berounky info

Nože TrioMetio

Nůž je pro mě nástroj, který mi od malička zjednodušuje život a umožňuje vytvářet spoustu zajímavých a užitečných věcí. Chtěl jsem se naučit nože nejen používat, ale i jim porozumět. A tak jsem se jako malý vrhnul do výroby prvního nože z hliníkové trubky. Asi tušíte, že moc funkční to nebylo. Tak jsem se začal věnovat materiálům, výrobním postupům a tvarům, abych další nože udělal lepší. Nakonec jsem se dopracoval k nerezovým práškovým ocelím kaleným ve vakuu, exotickému dřevu z celého světa, mamutím stoličkám a dokonce i k meteoritu. To vše zabalím do funkční geometrie ostří, přidám trošku ladných linií a nůž je na světě.
Dělám nože pro radost a chci, aby každý kus byl něčím originální, zajímavý pro svého majitele a aby co nejlépe plnil svůj zamýšlený účel. Pokud přemýšlíte o nějakém netradičním noži nebo dokonce noži na míru mohl bych být váš člověk.
více na www.triometio.cz/noze/ nebo v galerii www.triometio.cz/galerienoze/

Malý elegán - bříza

Malý elegán - bříza

Malý elegantní nůž v koženém pouzdře na každodenní nošení. Na rukojeti je červeno černě probarvená bříza. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný jako malý a lehký nůž s velice agresivním ostřím, které je velice tenké a díky tomu snadno zajede do krájeného materiálu a obratně se s ním zachází. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°.

Pracant do přírody - "Finka"

Pracant do přírody - "Finka"

Střední nůž do přírody inspirovaný slavným tvarem finského nože Pukko/finka, převedený do moderního evropského stylu. Na rukojeti je kombinace pryskyřicí stabilizované karelské břízy (typická pro severní státy jako je Finsko a Norsko), černého ebenu a výrazně červeného až růžového dřeva Pink Ivory. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití ať už v přírodě, na cestách nebo na zahradě. Výbrus je relativně vysoký, takže ostří dobře zajíždí do materiálu, ale zároveň dostatečně robustní, takže snese i hrubší zacházení, sekání do dřeva atd. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20 až 25°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Střední pracant - oliva

Střední pracant - oliva

Velikostí univerzální nůž do přírody nebo na výlety. Dostatečně velký aby delší dobu pohodlně seděl v ruce a udělal spoustu práce, ale žádný macek aby moc nevážil a nepronesl se v batohu. Na rukojeti je kombinace olivového dřeva a téměř fialového dřeva Amaranth. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití ať už v přírodě, na cestách nebo na zahradě. Výbrus je relativně vysoký a hřbět nože tenký, takže ostří dobře zajíždí do materiálu, což z něj dělá ideálního pomocníka na ořezání klacíku na buřty, přípravu jídla nebo nasekání třísek. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20 až 25°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Velký kuchyňák

Velký kuchyňák

Větší kuchyňský nůž. Na rukojeti téměř fialové dřevo Amaranth a nádor olše, který je stabilizovaný pryskyřicí, aby rukojeť odolávala náročným kuchyňským podmínkám. Do rukojeti je dále vsazená stabilizovaná zkamenělá mamutí stolička s krásnou texturou (to není žádný slangový název, opravdu se jedná o zub z mamuta 😊 ). Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný jako univerzální nůž do kuchyně. Je lehký a tenký a relativně vysoký, takže se hodí zejména na přípravu zeleniny, ovoce a masa. Hrubší práce (přesekávání kostí, sekání ledu atd.) by mohlo poškodit ostří. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°.. K noži je v ceně magnetický dřevěný stojánek.

Velký kuchyňák

Velký kuchyňák

Větší kuchyňský nůž. Na rukojeti je černý Eben a nádor olše, který je stabilizovaný pryskyřicí, aby rukojeť odolávala náročným kuchyňským podmínkám. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný jako univerzální nůž do kuchyně. Je lehký a tenký a relativně vysoký, takže se hodí zejména na přípravu zeleniny, ovoce a masa. Hrubší práce (přesekávání kostí, sekání ledu atd.) by mohlo poškodit ostří. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 20°

Velký nůž do přírody-paracord

Velký nůž do přírody-paracord

Velků nůž s paracordem na rukojeti. Nůž je vhodný do přírody díky své nízké váze, ale odolné konstrukci, která snese i hrubší zacházení. Výbrus na prst na rukojeti je vhodný pro úchop pro jemné zacházeni s nožem, ale zároveň se dá chytit více vzadu a použít ho pro sekání či batoning. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC s leptanou povrchovou úpravou. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 25°. K noži je v ceně kydexové pouzdro.

Velký pracant do přírody

Velký pracant do přírody

Velký nůž do přírody a na náročnější práci. Na rukojeti je kombinace olivového dřeva, nádoru sekvojového dřeva a uprostřed svírají černý kus buvolího rohu. To celé je zafixováno nerezovými nýty. Konstrukčně a geometrií je nůž dělaný na univerzální použití ať už v přírodě, na cestách nebo na zahradě. Výbrus je relativně vysoký, takže ostří dobře zajíždí do materiálu, ale zároveň dostatečně robustní, takže snese i hrubší zacházení, sekání do dřeva atd. Ocel nože je speciální nerezová nožířská ocel kalená ve vakuové peci na tvrdost 60 HRC. Nůž je ručně nabroušený na japonských kamenech na úhel cca 25°. K noži je v ceně kožené pouzdro.

Zakázková výroba - Kuchyňák

Zakázková výroba - Kuchyňák

Kuchyňské nože podle účelu využití a designových preferencí. K noži vyrobím i stojan :) Cena je podle použitých materiálů v rozmezí od 4 do 8 tisíc.

Zakázková výroba - Malý Kuchyňák

Zakázková výroba - Malý Kuchyňák

Malé kuchyňské nože vhodné na každodenní jemnou práci. Cena je podle použitých materiálů v rozmezí od 3 do 6 tisíc.

Zakázková výroba - Prcek/Malý nůž

Zakázková výroba - Prcek/Malý nůž

Ideální velikost na každodenní nošení. Podobné prcky dělám s velice agresivním ostřím a rád si vyhraju s rukojetí a přidávám spešl materiály. Cena je podle použitých materiálů v rozmezí od 4 do 6 tisíc.

Zakázková výroba - Střední pracant

Zakázková výroba - Střední pracant

Pokud jako já rádi trávíte čas v přírodě a tak dělám i nože středních rozměrů. Pracanty na ořezání klacíku na buřty, vyřezávání a podobné srandy. Cena je podle použitých materiálů v rozmezí od 4 do 7 tisíc.

Jak zakoupit

Pokud by jste měli o nějaký nůž zájem napište mi na mail nebo facebook (David Beneš) a pobavíme se o možnostech. Nože nevyrábím jako na běžícím pásu, zpravidla jen pár ročně a tak dodání nožů na zakázku trvá dlouho. Volné nože mimo zakázky najdete zde na webu.

Objednávka

Vyberte produkty výše do objednávky tlačítkem "Mám zájem".

přepočítat

Cena celkem: 0