U Berounky.info U Berounky info

Knížky od Berounky

Jsem vystudovaná žurnalistka, absolventka mediálních a mezinárodních studií na Karlově univerzitě v Praze. Jako novinářka a editorka jsem léta spolupracovala s řadou tištěných a internetových médií, v posledních letech se však věnuji převážně našim třem dětem a při tom se snažím konat dobro v neziskovém sektoru. Když vybyde čas, fušuji do beletrie, během mateřských a pomateřských jsem vydala novelu Nora a několik pohádek pro menší i větší děti. Tu poslední, dvousetstránkovou Puntičku plnou krásných ilustrací, jsem věnovala nejen dceři, která je spoluautorkou námětu, ale také pacientům s roztroušenou sklerózou, pro které jsem už dříve napsala sborník příběhů. Mé poslední tři knížky jsou ryze lokálním produktem, vyšly u největšího českého machra přes esperanto Petra Chrdleho, který svou nakladatelskou činnost provozuje v Dobřichovicích. Jeho KAVA-PECH je zapsáno v Knize rekordů coby nakladatelství vyvážející knihy do nejvíce zemí světa.
Havlíčkova 2254 , Černošice 777892463 eva.vychodilova@gmail.com Web

Hledá se 16 tisíc

Hledá se 16 tisíc

Jednoho dne jim převrátila život naruby. Ochromila jejich tělo, upoutala je na nemocniční lůžko, řadě z nich vzala partnera, kamarády, kariéru, záliby i velké životní plány. Řeč je o roztroušené skleróze a lidech, kteří musí s touto nemocí nedobrovolně žít. Pohled do jejich života nabízí publikace s názvem Hledá se 16 tisíc z pera novinářky Evy Vychodilové. Všechna vyprávění mají společné motto "Žiji s roztroušenou sklerózou a nestydím se za to." Portréty jsou provázeny fotografiemi a zasazeny do rámce netradiční akce, při které vznikaly – šestnáctidenního turné dobrovolníků Nadačního fondu IMPULS, pacientů a fyzioterapeutů po šestnácti městech ČR. Kniha je nápaditě graficky zpracována, v netradičním formátu na kvalitním křídovém papíru. Omezený náklad a netradiční zpracování z ní činí unikátní kousek do každé knihovny.

Kam barvy chodí spát

Kam barvy chodí spát

Věděli jste, že i barvy mají svůj domov? Princezna Pastelka vám prozradí, kde mají své příbytky a co se jim v noci zdá. Nahlédněte společně s Vítkem a jeho maminkou do Barevného království a prožijte s nimi veselou narozeninovou oslavu krále Duhy. Krátká, ale pestrá pohádka plná barev pro školkové děti.

Nora

Nora

Před lety rozkopnuté puzzle vyvolává otázky. Tak svíravé, že by bylo možná lepší nechat skládačku už navždy nedostavěnou. Jenže Kristýna teď našla jeden z chybějících dílků. A tak pátrá dál a slepuje obraz svého dospívání vzpomínkami, které se na ni valí ze všech koutů. Příběh jedné obyčejné rodiny a dvou dávných kamarádek, které se sobě ztratily. Mnohem dál než do Norska. Anebo kamkoliv jinam...

Puntička

Puntička

Dobrodružná pouť víly Puntičky ze Slunečného koutku, během níž při hledání ztraceného kocoura Proužka potkává staré i nové přátele a s pomocí bylinek jim pomáhá od řady neduhů. Sama se při tom zbavuje dávných strachů a objevuje v sobě ztracené i nové schopnosti. Vydejte se společně s Puntičkou na nelehkou cestu z Rostlinkova do Štěrkova, na níž potkáte mušku Zlatušku, dědka Plesnivku, sovu Chytru, hada Hadače nebo ježčí rodinu Jehlových. Bohaté barevné ilustrace vhodně doplňují text knihy. Kniha vychází ve spolupráci s Nadačním fondem IMPULS v rámci projektu Rozsviťme ČR na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Ti musí stejně jako Puntička den co den překonávat nové výzvy. Symbolem naděje a podpory všem s nevyléčitelnou nemocí jsou slunečnice. Právě tyto květiny má víla nejraději. Téměř dvousetstránkový, bohatě ilustrovaný příběh rozdělený do třiceti kapitol pro děti školkové a prvostuňové.

Tondův léčivý cirkus

Tondův léčivý cirkus

Malá Jana onemocněla a její kamarád Tonda proniká spolu s kocourem do horečnatých snů, aby ji svými šprýmy rozveselili a uzdravili. Co myslíte, podaří se jim to? Připojte se k Janě, Tondovi a kocourovi a prožijte s nimi veselé cirkusové dobrodružství! Krátký rýmovaný příběh pro nejmenší děti.

Tři kluci, Klekánice a Strašněpoud

Tři kluci, Klekánice a Strašněpoud

Tři kamarádi na prázdninách se zatoulají při hře. Setmí se a oni se tváří v tvář setkají s obávanou Klekánicí. Díky skřítku Strašněpoudovi však následně zjistí, že ta kostnatá paní s velkým pytlem není tak zlá, jak se původně domnívali ... Ne každé zlo je jen špatné aneb všechno zlé je i pro něco dobré. Pohádka je určena dětem od 4 do 9 let, ale zalíbení v ní najdou i starší děti.

Where the colors live

Where the colors live

Did you know that even colors have a home? Princess Crayon tells you where they live and what they dream about. Have a look into the Kingdom of Colors and go to a birthday party for King Rainbow. Zjednodušená anglická verze českého příběhu o barvách.

Jak zakoupit

Objednávky přijímám tudy nebo třeba i na emailu knihapunticka@gmail.com. Knihy ráda přivezu osobně a též vám do nich ráda napíšu věnování. Kdy jindy než teď je zapotřebí dobrých příběhů... :-) Osobní předávka je možná na adrese Havlíčkova 2254 v Černošicích, mohu je však poslat i poštou, přes Zásilkovnu nebo předat někde v okolí Berounky. Děkuji za objednávku a těším se na vaši zpětnou vazbu!

Objednávka

Vyberte produkty výše do objednávky tlačítkem "Mám zájem".

přepočítat

Cena celkem: 0