U Berounky.info U Berounky info

Grilovací místo Dobřichovice

Grilovací místo Dobřichovice

Na cyklostezce z Dobřichovic směrem do Černošic, vzniklo vedle červeného odpočívadla nové veřejné grilovací místo, které realizovalo město Dobřichovice. A tak jsme se vydali ho vyzkoušet 🔥

Místo je na první pohled schované a od města dostatečně vzdálené, takže i když se váš piknik protáhne, neměli by jste nikoho rušit. Prostor je "ohraničen" zelení, takže děti nemají kam spadnout či bez povšimnutí utéct. Plácek je vysypaný kamínky, posedět můžete na čtyřech betonových lavicích. Ty dodala firma citiZEN. Kolem dokola už vyrostla tráva, kde se dá pohodlně rozložit deka. Oheň se rozdělává bezpečně v kovovém ohništi v prohlubni betonového kvádru. Zbývá vám jen přinést si dřevo, něco na oheň a vychutnat si atmosféru tohoto místa.

Na grilovací plácek není žádný rezervační systém, takže jak bylo napsáno v dobřichovických Informačních listech platí: "kdo dřív přijde, ten griluje". Pokud se tento pilotní projekt ujme a bude o něj velký zájem, město je připraveno podobný realizovat na nějakém dalším atraktivním místě.Nezapomeňte si přinést i vodu, aby jste po sobě mohli oheň dostatečně uhasit a odnést si odpadky, ať toto místo zůstane co nejdéle krásné a čisté!
30.5. 2019, Petra