U Berounky.info U Berounky info

Dejte věcem druhou šanci

Dejte věcem druhou šanci

Kupujete si nové kolo, ale to vaše staré je ještě v dobrém stavu? Hromadí se vám doma oblečení po dětech? Prodejte to někomu ze svých sousedů!

V dnešní době, kdy se spoustu lidí snaží žít "bez odpadu", je důležitá i recyklace věcí. A nejen v tom smyslu, že si ze starých džín ušijete kabelku, ale i tak, že si nemusíte nutně kupovat novou věc, ale můžete si ji koupit tzv. z druhé ruky. Případně i opačně, oblečení, které už nenosíte, může někomu jinému ještě udělat radost a dá mu tak druhý život.

Jak na to? Možností je hodně!

Online

Česká pošta výrazně podražila odesílání balíků a u ostatní dopravců se poštovné také pohybuje kolem 100 kč, což zboží výrazně prodraží. Využijte sousedské bazary a prodávejte věci osobně.
Velký dosah a operativní řešení (vyfoť, sdílej, prodej) nabízí facebookové bazarové skupiny. V našem okolí máme dvě. Na zboží všeho druhu, krom dětských věcí je BAZAR. Zde můžete inzerovat jak sportovní potřeby, oblečení, elektroniku, auta, nábytek, domácí potřeby aj. Bazárek je určen pro veškeré zboží kolem dětí. Oblečení, kočárky, hračky, sportovní potřeby, nábytek pro děti, hygienické potřeby apod.
Při online inzerci nezapomeňte na kvalitní ostré fotky, popis zboží, cenu a připište odkud jste, předejdete tak zbytečným dotazům.Garage Sale

Velmi oblíbenou akcí je Garage Sale, který na jaře 2011 v Černošicích odstartovala zakladatelka Bára Nováková. O akci je čím dál větší zájem, jak z řad prodejců, tak z nakupujích. Postupně se GS rozšířil do okolních měst. Nejprve se připojily Dobřichovice, následně Řevnice a na podzim minulého roku se přidaly i Lety. Garage Sale se koná dvakrát do roka, na jaře a na podzim, aby bylo možno nakoupit a prodat sezónní zboží.

Letošní jarní "garážový výprodej" odstartuje 7. 4. v Dobřichovicích. Následně se bude konat 13. 4. v Řevnicích, 27.4. v Černošicích a v 4. 5. v Letech. Chcete na GS prodávat? Na webu garagesalecernosice.cz najdete registraci a mj. i veškeré informace, jak nachystat svůj stánek, aby byl pro nakupující lákavý. Prohledejte sklepy, půdy, proberte skříně s oblečením. Teď už zbývá jen počat na to správné datum, nachystat drobné občerstvení a užít si neopakovatelnou atmosféru! 

Rádi by jste otevřeli svou zahradu, ale bojíte se, že budete jediný dům široko daleko? Domluvte se se svými sousedy, ať se také přidají a v ulici vás bude rázem více a nakupující se vám jen pohrnou.Fashion piknik

Další velmi oblíbenou akci v okolí, kterou má v Černošicích na svědomí duo Bára&Bára, je Fashion piknik. Tématicky laděný bazárek oblečení a doplňků je oblíbenou odpolední party pro všechny, kdo mají rádi módu a chtějí si důstojně vybrat nové kousky do šatníku a nebo prodat to, co už nenosí, ale někomu jinému by mohlo skvěle slušet. Poznávacím znamením mezi jinými bazárky v okolí je, že všechno zboží je vždy pečlivě zavěšeno na ramínkách, nic se nikde nepovaluje a na estetické stránce události si vždy dávájí dámy záležet. Každý piknik má jiné téma a koná se na nových a neotřelých místech, kolem kterých místní často bez povšimnutí chodí a nevěnují jim žádnou zvláštní pozornost. Termín Fashion pikniku bude oznámen na facebookové stránce Párty a oslavy, plakátkem na černošických nástěnkách a článkem v černošických Informační listech.


Autorka fotek: Barbora Malá

Bazárky, burzy a bleší trhy

Ve Všenorech minulý rok uspořádali první sousedské setkání s bazárkem a všichni byli tak nadšení, že letos plni energie pokračují a chystají druhý Všenorský bazárek na téma jarní a letní krásy, který se bude konat 11. 5. od 11h. Akci pořádá Ateliér u Šebestů. Na Facebooku najdete odkaz na registraci a můžete poté prodávat jarní a letní sortiment, home-made výrobky, domácí přebytky i sazeničky do zahrádky. Těšit se můžete na občerstvení, dětské zázemí, fotokoutek, hudební program a od 17h after party (volná zábava, posezení, sousedský mejdan).

Dlouholetou tradici mají burzy, které pořádají spolky při základních školách Řevnice a Dobřichovice. Akce jsou pořádány dvakrát do roka a to na podzim a na jaře. Prodávají se především sezónní sportovní potřeby, hračky, knihy, oblečení a boty. Na těchto burzách můžete věci nejen nakoupit, ale i prodat. Prodej však neprobíhá osobně, ale v pátek před samotným prodejem přinesete věci k prodeji na místo konání. V Řevnicích se koná burza v jídelně základní školy v sobotu 30. 3. v čase 9:00- 11:30. Příjem zboží probíhá v pátek 15:30-19:00. V Dobřichovicích proběhne burza v sobotu 13. 4. na 2. stupni základní školy, od 8h do 13h. Příjem zboží k prodeji je v pátek od 17h do 20 h. Bližší informace naleznete v přiložených letáčcích.

Dětský sortiment můžete prodat a nakoupit na jarním bazárku, který se koná v Sokole Černošice, pod taktovkou černošického Mraveniště. Akce se koná 13 dubna od 16:30 do 19:00.

Nevybrali jste si ani jednu z možností? Neradi plánujete dopředu a chcete prostě přijet a rozložit si stánek? Možností by pro vás mohl být bleší trh, který by se mohl "samovolně" konat vedle Farmářských trhů v Mokropsech. Případně organizovaný blešák se minulý rok dvakrát konal při farmářských trzích v Černošicích na Vráži.Chtěla jsem zde zmínit i prodejní aplikaci Letgo, ale bohužel k 31.3. 2019 končí.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv formu inzerce, nezapomeňte na prezentaci a příjemné chování :)

25.3. 2019, Petra

Nejbližší Bazary

Mohlo by vás zajímat