U Berounky.info U Berounky info

Coworking

Coworking

Pracujete na home office a občas potřebujete změnit prostor? Přinášíme vám přehled míst v našem okolí, kam se můžete pohodlně usadit s notebookem a v klidu pracovat.

Restaurace a kavárny

V okolí je několik kaváren či restaurací, kam můžete přijít s počítačem a nerušeně pracovat. V Řevnicích můžete zajít do restaurace Corso a dát si k práci skvělé jídlo, do kavárny Modrý domeček, kde neodoláte čerstvým zákuskům či do městské knihovny, která ovšem nemá wifi. Zámek Svinaře by mohl být vhodnou alternativou pro ty, co bydlí "na kopci".


V Dobřichovicích v kavárně Café Černý Dorty je prostor rozdělený na "klidovou" a "rušnou" čast. V rušné části se nachází dětský koutek, ve kterém bývá dost živo. Pro práci tedy doporučujeme využít druhou část, ve které je hostům k dispozici tiskárna. Celý prostor je pokryt wifi. V kavárně se v dopoledních hodinách podávají snídaně a kvůli jejích famózním dortům si budete hledat záminku, aby jste tam mohli jít pracovat, časteji, než by jste skutečně potřebovali.
Připravované coworking prostory

Městečko

V Letech vzniká zcela nový projekt Městečko, který spojí hernu pro děti s pracovním prostorem. Bude to tedy ideální možnost pro ty, jež potřebují pracovat, ale zároveň u sebe mají děti. Ve sdílené kaceláři budou 3 pracovní stoly, vybavené monitorem, klávesnicí, kancelářskými pomůckami, barevnou tiskárnou a scanerem. Prostor je orientovaný tak, že z něho bude vidět na celou plochu herny a budete tak mít své ratolesti pod kontrolou. V Městečku též budete moci využít služeb hlídacích tet, které budou k dispozici po celý den a budou se věnovat dětem. Mimochodem jejich služby budou moci využít nejen lidé pracující v přilehlém prostoru, ale kdokoliv, kdo bude potřebovat krátkodobé hlídání, např. kvůli návštěvě lékaře.

Za pronájem stolu ve sdílené kanceláři zaplatíte přibližně 50 kč za 1 hodinu. Kromě toho bude k dispozici také prostor vhodný na semináře, workshopy a kurzy. K zapůjčení bude flipchart a cena pronájmu bude cca 500 kč/ hod. V plánu je i kavárna s drobným občerstvením ve formě polévek, čerstvých těstovin, salátů a dezertů. Celý projekt by měl odstartovat v září.Meandr

V Řevnicích jsme se byli podívat na vznikající coworkingové centrum Meandr. Najdeme ho v rámci projektu Corso Řevnice skládajícího se z rezidenčního bydlení, baru, pensionu, restaurace a pivovaru. Otevřít veřejnosti by se mělo přibližně za měsíc. 

Tak jako krajina potřebuje meandrující řeky, aby mohla vzkvétat, tak i lidská mysl potřebuje k prosperitě bohatý tok myšlenek. Proud nápadů, které se pozvolna a v souvislostech proměňují v jedinečné koncepty.

Tvůrcem myšlenky Meandru je Aleš Klemperer, kerý kolem sebe soutředil tým lidí se zkušeností s provozováním coworkingových center. Vnímají silný potenciál celého Poberouní a hlavně všech, kteří zde žijí. Meandr bude nabízet klidné a příjemné zázemí pro vaši práci, měsíční individuální tarify, pronájem kanceláří, možnost jednodenních návštěv a pronájem zasedací místnosti. Samozřejmostí bude i kancelářské vybavení jako tiskárna, kopírka apod. Meandr budete moci využít i na vzdělávání, inspiraci, zábavu, nové business příležitosti i neformální setkávání. Těšíme se, že Meandr bude to místo, kam se budou rádi sjíždět lidé z okolí, aby zde strávili čas na obchodních i vzdělávacích eventech a posouvali své nápady i projekty.

17.6. 2019, Petra